UMI  Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya, veya Afrika’nin büyük bir bölümüyle uluslararası bir haberleşme ile ilgileniyor musunuz?

Yabancı bir dil öğrenmek istiyorsunuz, fakat bunun çok zor olduğunu düşünüyor musunuz?

Yabancı dilleri genellikle ilginç buluyor musunuz?

Yanıtlarınız evet ise, çağdaş ve uluslararası bir haberleşme dili olan Interlingua’yı göz önüne alınız.

Interlingua:

Europa Tüm Avrupa’nındır.
Intelingua’da İtalyanca, İspanyolca/Portekizce, Fransızca, İngilizce, Almanca ve Rusça dillerinden seçilerek alınan kelimeler kullanılır.
Scientia Bilimseldir.
Interlingua, Avrupa ve Amerikalı birçok filolog ve dilbilimcilerin büyük işbirliğinin ürünüdür. Bu kişiler ana Avrupa dillerinde ortak olan uluslararası kelimeleri yöntemli bir şekilde seçip almışlardır.
Natura Doğaldır.
Interlingua’nın yöntemleri ne yapmacıktır, nede uydurulmuştur. Interlingua’nın tüm özellikleri en azından üç kök Avrupa dilinin üzerine kurulmuştur. Interlingua basitleştirilmişdir, fakat yapma değildir.
Conversation Kullanışlıdır.
Milyonlarca kişi Interlingua’yı “ilk bakışta” anlayabiliyorlardır. Özellikle, Latince kökenli bir dil konuşan kişiler Interlingua’yı doğrudan doğruya, hiç çaba harcamadan, öğrenebilirler. Seyahatlarınız için çok uygun bir dildir!
Facile Kolaydır.
Interlingua’nın dilbilgisi çok düzenlidir, ve kelimelerin okunuşları kesin ve kolay kurallara uyar. Interlingua’da düzen dışı olan kuralları içeren istisna listeleri yoktur. Interlingua’yı öğrenmek çok hoştur!
Libros Eğitimseldir.
Interlingua ile, kendi anadilinize girmiş olan “yabancı” veya “öğrenilmiş” kelimeleri otamatik olarak anlayabilirsiniz. Bu yüzden Interlingua yapmak istediğiniz ileri dilbilim calışmalarınızına uygun bir kaynaktır.
Bandieras Tarafsızdır.
Interlingua ne tek bir kültürün, nede tek bir toplumun malıdır. Herhangi bir yerli dil konuşanın haksız bir avantajı yoktur. Interlingua konuşun ve dil ayrımına son verin.
Ponte antique "Modern Latince"dir.
Uluslararası kelimelerin büyük bir kısmı Latince ve Yunanca’dan kaynaklanmıştır. Interlingua’da bu kelimeler standard ve prototip bir biçimdedirler. Bu yüzden Interlingua güzel, pratik, basit ve uluslararası bir “Modern Latince” olmuştur.
Musica Eğlendiricidir.
Interlingua dili aracılığıyla, yetenekli ve yaratıcı kişilerle dolu olan ve surekli çoğalan bir toplulukla tanışacaksınız. Yaptığımız konferanslar hiç unutulmayan deneyimler olmuşlardır. Sizlerin de bu çalışmalara katilmanızı içtenlikle bekleriz. Geliniz ve bizlerle beraber eğleniniz.

Version breve / Kısa yorum

INTERLINGUA Avrupa ve Amerika’lı dilbilimcilerin büyük işbirliğinin bir ürünüdür. Interlingua’da İtalyanca, İspanyolca/Portekizce, Fransızca, İngilizce, Almanca ve Rusça dillerinden alınan Latince kökenli uluslararası kelimeler kullanılır:. Interlingua’nın dilbilgisi çok düzenli ve kolaydır. Kelimelerin okunuşu kesin ve basit kurallara dayanır.


InterlinguaINFORMATION
Contacto: Representation e organisationes national de interlingua
Film: Hallo, hallo – nos presenta interlingua!
Dictionarios e cursos de interlingua
Materiales pro studiar interlingua